کاور کاغذ ضخیم پارسه
کاور کاغذ ضخیم پارسه
دسامبر 15, 2022
جای تقویم
جای تقویم
ژانویه 20, 2023
نمایش همه

پایه چسب

پایه چسب

پایه چسب

پایه چسب

پایه چسب، وسیله ای کاربردی برای نگهداری از چسب به منظور برش دادن صحیح و سریع چسب می‌باشد. چسب به علت اینکه دارای حجم کمی می‌باشد، اکثر مواقعی که به آن احتیاج داریم در دسترس نیست؛ قرار دادن چسب در پایه چسب باعث می‌شود که زمانی که به چسب احتیاج داریم، چسب در دسترس باشد و نیازی به گشتن نداشته باشیم.

برش دادن چسب بدون پایه چسب باعث می‌شود که لبه چسب دارای نظم نباشد و از نظر ظاهری، فاقد زاویه منظم باشد‌؛ برش چسب با پایه نوار چسب دارای تیغه باعث می‌شود که لبه چسب دارای یک طرح ثابت و منظم باشد. چسب باید همیشه در دسترس باشد؛ برای مثال در زمان هایی که با پارگی یک برگه مهم یا کاغذ پول مواجه می‌شویم، تنها چسب است که می‌تواند به ما کمک کند؛ بودن چسب و در دسترس بودن آن همیشه از واجبات به شمار می‌رود که پایه چسب باعث می‌شود در سریع ترین زمان ممکن با مرتب ترین لبه، چسب آن را برش دهیم و از آن استفاده نماییم.

برش چسب در پایه چسب باعث می‌شود که همان مقدار چسبی که نیاز داریم را برش دهیم؛ اما اگر از چسب بدون پایه چسب استفاده نماییم، ممکن است چسب بیش از حد انتظار با یک لبه نا منظم و نا مرتب برش داده شود‌‌. علت مرتب بودن لبه چسب برش داده شده در پایه چسب، قرار داشتن تیغه فلزی ثابتی می‌باشد که در پایه چسب ها قرار دارد.

ساختار پایه چسب

پایه چسب ها معمولا از پلاستیک ساخته می‌شوند و ساختار محکمی دارند. پایه چسب ها در برابر ضربات و فشار های وارده به آن ها، مقاوم بوده و آسیب نمی‌بینند. پایه چسب ها از چسب نگهداری می‌نمایند و با نگه داشتن چسب در خود و نگهداری از آن، مانع از جدا شدن چسب می‌شوند. بدنه پایه چسب به گونه ای است که بر روی میز به طور ثابت قرار می‌گیرد، بدون آنکه جا به جا گردد و باعث بر هم خوردن تعادل برش چسب شود.

تیغه ای فلزی بر روی پایه چسب قرار دارد که باعث می‌شود چسب به طور منظم و زیگزاگی برش پذیرد و مانع از نا منظمی لبه های آن می‌گردد. تیغه فلزی تیز می‌باشد و باعث می‌شود چسب سریعاً برش خورد، بدون آن که میزان برش آن بیشتر از حد معین شده باشد. ساختار پایه چسب ها باید به گونه ای باشد که وزن آن ها مقداری سنگین باشد؛ سنگینی وزن پایه چسب ها باعث نگه داشتن آن ها به طور ثابت بر روی میز شده و مانع از حرکت آن ها هنگام برش دادن چسب می‌گردد. پایه چسب ها معمولاً جا قلمی به منظور قرار دادن خودکار و مداد نیز دارند که با این کار می‌توان علاوه بر چسب، مداد و خودکار را نیز همیشه در دسترس داشت.

بدنه زیرین پایه چسب سنگین وزن و دارای اصطکاک بالایی با سطح زیرین می‌باشد که این امر موجب غیر لیز شدن پایه چسب و مانع از حرکت آن حین چسب کاری می‌گردد. تیز بودن تیغه های فلزی یا استیلی تعبیه شده بر روی پایه چسب ها سبب می‌گردد که حین برش چسب، چسب را به خوبی برش داده و بسیار سریع عمل نماید.

مزایای پایه چسب

پایه چسب وسیله ای بسیار کاربردی است و مورد استفاده افراد بسیاری قرار دارد؛ پایه چسب ها به علت مزایایی که دارند، مورد توجه افراد قرار گرفته اند. پایه چسب وظیفه دارد که چسب را درون خود نگه داشته و با ساده کردن برش دهی چسب، به افراد در این امر کمک نمایند. پایه چسب ها در انواع مختلفی با مدل های متفاوتی تولید شده و به بازار عرضه می‌گردد که افراد می‌توانند بنابر نیاز و سلیقه خود آن ها را تهیه نمایند.

پایه چسب ها دارای یک تیغه فلزی هستند که تیزی آن باعث می‌شود چسب را از محل مورد نظر برش داده و مورد استفاده قرار دهد‌. تیغه پایه چسب دارای طرح زیگزاگی بوده و چسب را به صورت منظم و با طرح زیگزاگی برش می‌دهد. چسب کاری از کار هایی است که هر روزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و لازم است که چسب همیشه در دسترس قرار داشته باشد؛ داشتن پایه چسب باعث می‌شود که علاوه بر دسترس بودن پایه چسب، کار چسب کاری نیز راحت تر شود. چسب کاری با چسبی که درون پایه چسب قرار دارد، باعث انجام شدن سریع تر کار چسب زدن می‌شود و در زمان بسیار کوتاهی کار انجام می‌گردد.

علاوه بر سریع تر کردن کار چسب کاری توسط پایه چسب، نظم و ظاهر چسب برش داده شده نیز بهبود می‌یابد که علت آن تیغه فلزی تعبیه شده بر روی پایه چسب می‌باشد. بدنه پایه چسب به علت ساختاری که دارد، دارای اصطکاک کافی با سطح زیر یا میزی که بر روی آن قرار می‌گیرد، می‌باشد و در حین چسب کاری با ثابت ماندن خود، کار را ساده تر کرده و باعث انجام شدن سریع تر کار بسته بندی با چسب می‌گردد. پایه چسب ها در رنگ های مختلف و مدل های ساده یا دارای طرح تولید شده و به بازار عرضه می‌گردد‌.