پایه چسب
پایه چسب
ژانویه 20, 2023
زیر تقویم کریستالی
زیر تقویم کریستالی
ژانویه 20, 2023
نمایش همه

جای تقویم

جای تقویم

جای تقویم

جای تقویم

یکی از وسایل پر کاربردی که معمولاً بر روی اکثر میز ها دیده می‌شود، جای تقویم ها هستند که به منظور قرار دادن تقویم بر روی آن ها استفاده می‌شوند. جای تقویم ها دارای دو گیر هستند که به منظور قرار گیری تقویم هایی که دارای دو پانچ می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقویم ها، نشان دهنده تاریخ روز ها هستند که علاوه بر نشان دادن تاریخ، امکان نکته برداری و نوشتن مطالب مهم در آن ها وجود دارد؛ تقویم ها برای پراکنده نشدن و به هم نخوردن ترتیب صفحات، نیازمند به یک جا تقویمی هستند. جای تقویم، وسیله سبکی است که در کنار کاربردی بودن آن، حجم کمی از میز را اشغال می‌کند.

جای تقویم ها مورد استفاده افرادی هستند که برای زندگی خود دارای برنامه مشخصی می‌باشند و برنامه های هر روز خود را یادداشت می‌نمایند. همچنین می‌توان علاوه بر یادداشت مطالب مهم، قرار ها و جلسات کاری را نیز در تقویم ها عنوان کرد. با قرار دادن تقویم و جای تقویم رومیزی رو به روی خود و بر روی میز می‌توانید برنامه و تاریخ های مهم را به یاد داشته باشید. همچنین اگر به علت مشغله کاری فراوان برنامه و روز های هفته را فراموش کنید، تنها با یک نگاه کردن کوتاه به تقویم می‌توانید تاریخ و برنامه خود را مشاهده نمایید. جای تقویم ها معمولاً دارای جای قلمی نیز هستند که می‌توان برای دسترسی ساده تر به خودکار یا مداد های مورد نیاز، آن ها را در جای تقویم قرار داد و در مواقع لازم از آن ها استفاده کرد.

انواع جای تقویم

جای تقویم ها در متریال های مختلفی به تولید می‌رسند و در رنگ ها و مدل های متنوعی در بازار عرضه می‌گردند. تهیه انواع جای تقویم، به سلیقه و نیاز افراد بستگی دارد که می‌توان با مراجعه به وبسایت ما، انواع آن ها را مشاهده کرد. تقویم ها به صورت مدل های متفاوتی چاپ می‌شوند و در طرح های مختلف به فروش می‌رسد؛ از جمله انواع تقویم ها می‌توان به تقویم های دیواری، تقویم های رومیزی، سر رسید، تقویم های جیبی و … اشاره کرد که از بهترین نوع آن ها می‌توان به تقویم های رو میزی اشاره کرد.

تقویم های رو میزی که متشکل از تقویم های کاغذی دو پانچ و جای تقویم هایی از جنس فلز، چوب یا پلاستیک هستند، امکان نوشتن مطالب بر روی تقویم را علاوه بر دانستن تاریخ و رویداد های مهم فراهم می‌کند. جای تقویم ها باعث می‌شوند با قرار دادن تقویم درون آن و قرار دادن جای تقویم بر روی میز، در هر لحظه از تاریخ های مهم با خبر باشیم. همچنین می‌توانیم با نوشتن برنامه‌ ریزی‌ های مناسب روزانه و یا ثبت جلسات کاری و قرارهای اداری درون تقویم های قرار گرفته بر روی جای تقویم، در هر زمان که بخواهیم آن ها را مشاهده نماییم و با هدف خود آشنا باشیم. جای تقویم ها از آن نظر دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی هستند که بتوان آن ها را متناسب با اجزای دیگر میز و رنگی هماهنگ با آن ها تهیه کرد.

جای تقویم های مناسب

جای تقویم ها در اشکال مختلف، باید دارای استاندارد وزنی باشند؛ بدین منظور که وزن آن ها آنقدر سنگین نباشد که در جا به جایی های روزانه که ممکن است افراد هر روزه به علت منظم کردن میز خود چندین بار جای تقویم ها را جا به جا نماید، دچار مشکل شده و اذیت شوند. همچنین وزن آن ها آنقدر سبک نباشد که در برابر وارد شدن کوچک ترین ضربه به آن ها دچار ترک خوردگی و شکستگی شوند. یک جای تقویم مناسب باید در ابعاد استاندارد تولید گردد؛ اگر یک جای تقویم فضای بسیاری از میز را اشغال نماید، می‌تواند مانع از قرار دادن اجزای اصلی و ضروری دیگر بر روی میز گردد.

همچنین اگر ابعاد جای تقویم ها بسیار کوچک باشد، ممکن است برای قرارگیری تقویم درون آن ها مناسب نبوده و مورد استفاده قرار نگیرد. از نظر طرح و رنگ، جای تقویم ها باید متناسب با دیگر اجزای اتاق و میز باشند تا هماهنگی و هارمونی مورد نیاز برای زیبایی ظاهر اتاق ایجاد گردد. مهم ترین فاکتور برای تهیه یک جای تقویم مناسب، متریال و کیفیت مناسب آن ها می‌باشد که در وهله اول قرار می‌گیرد؛ متریال استفاده شده برای تولید جای تقویم‌ ها چوب، فلز یا پلاستیک می‌باشد که هر کدام از آن ها بنابر ساختار خود، دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. جای تقویم ها با هر متریالی باید دارای کیفیت بالایی باشند تا بتوانند در برابر عوامل و شرایط مختلف، مقاومت کافی داشته باشند.

یک جای تقویم مناسب باید دارای دو گیر ثابت باشد که بتوان تقویم را درون آن قرار داد، بدون آن که در ترتیب آن‌ ها به هم ریختگی یا پخش شدگی رخ دهد. جای تقویم باید سطح صاف و مسطح داشته باشد که بتوان بر روی تقویم نصب شده درون آن، مطالب مهمی را یادداشت کرد. همچنین یک جای تقویم مناسب علاوه بر جای تقویمی، یک جای قلمی خوب نیز به شمار می‌رود.