پایه چسب کریستال
پایه چسب کریستال
آوریل 18, 2023
پایه تقویم رومیزی
پایه تقویم رومیزی
ژوئن 17, 2023
نمایش همه

زیرپایی متحرک

زیرپایی متحرک

زیرپایی متحرک

زیرپایی متحرک

زیرپایی متحرک یکی از ملزومات زندگی پشت میز نشین امروزه است. اکنون دیگر آدم های کمی را می توان پیدا کرد که ساعت های زیادی از شبانه روز خود را پشت میز های اداره، میز تحریر، میز کار، پیشخوان مغازه یا مواردی از این دست نگذراند. این یکجا نشینی طی ساعت های متمادی به طور حتم برای بدن و استخوان بندی آن و فرم ایستایی اش آسیب زننده و مشکل آفرین می باشد. و باید راه حلی برای اصلاح یا رفع این مشکل پیدا کرد و زیرپایی متحرک یکی از بهترین پاسخ ها به این نیاز می باشد.

زیرپایی متحرک پاهای افراد را، زاویه و ارتفاع و فرم قرار گرفتن مفصل های پاهای آن ها را تنظیم می کند. در مناسب ترین شرایط و موقعیت هم راستا با سلامتی آن ها قرار می دهد. علاوه بر این که افراد با قرار دادن پاهایشان بر روی زیرپایی متحرک سلامتی خود را حفظ می نمایند. کمتر احساس خستگی کرده و راحتی بیشتری را حس می نمایند.

هر شخصی که پشت میز می نشیند، صندلی خود را باید به گونه ای تنظیم نماید که آرنج ها در راستای میز قرار گیرند. تا محل مناسبی برای استراحت داشته باشند و دچار خستگی نشوند. در چنین حالتی برای اغلب افراد مناسب است تا پاهای خود را کمی از سطح زمین بالا بیاورند. در چنین شرایطی دو حالت وجود دارد یا افراد پای خود را کمی بالا می آورند.

به طور مثال روی پنجه پا قرار می دهند که به پاها فشار می آید. تحمل این وضع در مدت زمان طولانی سخت یا نشدنی است. یا آنکه فرد برای آنکه پای خود را روی زمین بگذارد و احساس راحتی کند، به جلو آمده و یا کمی خم می شود. در تمامی این حالات به کمر یا پا فشار می آید. که در هر دوی حالات به سلامتی انسان آسیب می رساند.

مزایای استفاده از زیرپایی متحرک

با توجه به موارد بیان شده ضرورت استفاده از زیرپایی فلزی متحرک در زمان هایی که افراد پشت یک میز نشسته اند، مشاهده می گردد. با توجه به این ضرورت، می توان مزایای بسیاری نیز برای این محصول بیان نمود که در ادامه ذکر می گردد. زیرپایی متحرک وسیله ای است که تکیه گاه بدن شده و بار و وزن بدن را که بر روی پاها قرار می گیرد تحمل می نماید.

زیرپایی متحرک گردش خون را در پاها تسهیل نموده و بهبود می بخشد و در نتیجه فرد حس خستگی کمتری در پاهایش می نماید و به همین دلیل می تواند زمان بیشتری را پشت میز بگذراند. می توان این طور جمع بندی کرد که زیرپایی متحرک باعث بالا رفتن بازدهی افراد در زمان کار و مطالعه می گردد. آویزان ماندن پاها موجب خستگی و آزردگی افراد می شود و از راندمان کاری و تحصیلی می کاهد.

زیرپایی متحرک فرم کمر را اصلاح می نماید و به صاف نشستن افراد کمک می کند و مانع کمردرد و قوز کردن افراد می شود. اصلاح وضعیت پا به اصلاح کل ستون فقرات انسان کمک می نماید. همچنین باعث دیرتر خسته شدن افراد در زمان مطالعه یا کار کردن می شود.

ویژگی های زیرپایی متحرک

یکی از اصلی ترین ویژگی های زیرپایی متحرک قابل تنظیم بودن ارتفاع این محصول می باشد. این طور نیست که ارتفاع یکسانی از زیرپایی متحرک برای تمامی افراد مناسب باشد. هر فردی با یک اسکلت بندی و قد، نیاز به ارتفاع خاصی از این محصول دارد که بدن او در آن وضعیت احساس راحتی نماید و دچار خستگی و کشیدگی نشود. به همین دلیل این محصولات را به گونه ای طراحی و تولید کرده اند که بتوان ارتفاع آن ها را متناسب با نیاز افراد تنظیم نموده و کوتاه و بلند کرد.

ویژگی دیگر زیرپایی متحرک قابل حرکت دادن و تکان دادن آن می باشد. ساکن ماندن پاها در زمان طولانی باعث کاهش گردش خون شده و احساس کرختگی و کوفتگی ایجاد می نماید. این ویژگی که این محصول دارد و می توان زیرپایی متحرک را تکان داد باعث تقویت گردش خون در پا، بهبود عملکرد ماهیچه ها شده و در نتیجه احساس خستگی را در افراد کم می نماید. از خواب رفتن پاها و احساس گز گز کردن در پاها جلوگیری می نماید و باعث می شود راندمان کاری و مطالعه افراد بالا برود.

ویژگی دیگر زیرپایی متحرک قابل تنظیم بودن زاویه آن می باشد. در برخی از انواع زیرپایی متحرک زاویه صفحه قابل تنظیم می باشد که این ویژگی کمک می کند تا مفصل مچ پا در بهترین وضعیت ممکن باشد. این موضوع کمک می کند تا در طولانی مدت مفصل مچ پا در بهترین حالت ممکن و تعادل کامل باشد و در طولانی مدت آسیب نبیند.

از ویژگی های دیگر زیرپایی متحرک وجود برجستگی هایی بر روی سطح آن می باشد که مانع سر خوردن پا بر روی سطح آن می شود و با کشیدن پا بر روی آن موجب ماساژ دادن عضلات کف پا شده و به گردش خون در پاها کمک می نماید.

همچنین زیرپایی متحرک را به گونه ای می سازند که بر روی زمین و سرامیک یا انواع کفپوش ها نلغزد و سر نخورد. به عبارت دیگر پایه ها را با پوششی قرار می دهند که با سطح زمین ایجاد اصطکاک نماید و بر روی زمین حرکت نکند. پایه های فلزی اگر بدون پوشش باشند امکان سر خوردن بر روی زمین دارند. به همین دلیل آن ها را با پوششی که مانند فلز صاف و صیقلی نباشد و ایجاد سایش نماید می پوشانند.

انواع زیرپایی متحرک

زیرپایی متحرک بر اساس شکل ظاهری، قابلیت هایی که دارد، موادی که در ساخت آن استفاده شده است و مواردی دیگر به انواع گوناگون دسته بندی می نمایند ولی یکی از مهم ترین و رایج ترین دسته بندی های زیرپایی متحرک به صورت زیرپایی متحرک سنگین و سبک می باشد. این تقسیم بندی بر اساس متریال به کار رفته در این محصول می باشد.

زیرپایی متحرک سنگین، محصولی است که به علت به کار رفتن ورق فولاد در مرحله ساخت و تولید آن وزن سنگینی داشته و دیگر بر روی زمین نمی لغزد و سر نمی خورد. بر خلاف آن زیرپایی متحرک سبک از به کار رفتن ورق فولاد در ساختارش بی بهره می باشد. به دلیل هزینه های به کار بردن فولاد در زیرپایی متحرک سنگین، این محصول قیمت بیشتری نسبت به نوع سبک دارد و با توجه به نوسانات اقتصادی و تغییر قیمت فولاد و آلیاژهایش این محصول نیز نوسان قیمت خواهد داشت.

تأثیر فرم و شکل نشستن در طولانی مدت اهمیت فراوانی در سلامت فرد و راندمان کاری او دارد و به همین جهت باید جدی گرفته شود. همین تغییرات جزئی در محل کار می تواند تأثیرات بسیار زیادی بر روی سلامتی و فرم آناتومی بدن بگذارد. فرم کمر، شانه ها و حتی گردن نیز با شیوه نشستن انسان در ارتباط می باشد و این محصول تأثیر مستقیم و قابل ملاحظه بر روی فرم نشستن و کمر انسان دارد.

زیرپایی متحرک در این مجموعه با بهترین کیفیت و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه به متقاضیان ارائه می گردد. این محصولات در این مرکز با قیمت مناسب نسبت به مراکز دیگر عرضه می گردد. ما در این مجموعه این محصولات را در اسرع وقت به دست متقاضیان می رسانیم برای این کار کافی است با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمائید تا شما را راهنمایی نمایند.